Sıralama seçin
Toplam 55 ürün görüntüleniyor.

Yüz Makyajı Malzemeleri

Etkileyici görünmeyi ve akılda kalmayı istemek oldukça insani bir duygu. Dolayısıyla makyaj yapmak kadınların tutkusu. Özgüveni artıran makyaj, karşımızdakilerde olumlu bir etki bırakmak için de gerekli. Makyaj ile kusurlarımızı gizler, bazı güzel özelliklerimizi ise öne çıkarabiliriz. Günümüzde makyaj ihtiyacını sadece kadınlar hissetmiyor. Erkekler de ciltlerinin güzel ve pürüzsüz gözükmesine hevesli. Antik çağlarda statüyü belirlemek için soylular tarafından kullanılan yüz makyajı malzemeleri şimdi toplumun her kesimi tarafından kullanılıyor ve uygun fiyatlı kozmetik ürünleri kolay erişilir duruma geliyor. Eski çağlarda sadece soylular ve kraliyet aileleri tarafından edinilebilen yüz makyajı malzemeleri şimdi en uygun fiyatlarla Sosyetikavm’de. Uygun fiyatlı kozmetik malzemelerine ulaşmak için sitemizi mutlaka takip edin.

Yüz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Yüz makyajını doğru yapmanın ilk püf noktası yüz temizliğidir. Yüz temizliği yapmadan makyaj yapmak sağlıksızdır ve cilt sorunlarına neden olur. Yüz temizliği için ise sadece yüzünüzü yıkamak yeterli değildir. İyi ve derinlemesine bir temizlik yapmak için, yüz makyajı malzemeleri arasında ilk basamakta olan cilt temizleyici ürünler kullanmak şarttır.


Cildinize uygun temizleyicileri makyaj öncesinde mutlaka yüzünüze uygulayın. Tonik kullanarak da cilt gözeneklerinizi açabilirsiniz. Daha sonra yüzünüze makyaj bazı sürün. Makyaj bazı, cilt ile fondöten arasında bariyer görevi görerek cildinizi korur ve cildin daha mat görünmesini sağlar. Baz uygulanan cilt hem daha canlı görünür hem de yaptığınız makyaj terleme ve dış etkilere karşı daha kalıcı hale gelir. Makyaj bazınızı en uygun fiyatlı kozmetik ürünleri içeren Sosyetikavm’den edinebilirsiniz. Önerebileceğimiz baz markaları ise uygun fiyatlı kozmetik ürünleri arasında kalitesiyle fark yaratan Kaila, Gabrini ve MT makyaj bazları olacaktır.


Makyaj bazı uygulamasından sonra makyajınızın pürüzsüz gözükmesini sağlamak ve cildinizin kurumasını önlemek için nemlendirici uygulayın. Bu aşamada fondöten ya da BB ve CC kremler kullanmalısınız. Uygun fiyatlı kozmetik ürünleri barındıran sitemizden Redist, Dermocol, Romantic May ve MC Ellyn marka BB kremlere kolayca ulaşabilirsiniz. Yaşınız, cilt yapınız ve ten renginize göre bir fondöten ya da BB ve CC kremleri seçmeniz çok önemli. Bu ürünlerde uygun fiyatlı bir seçim yapabilmeniz için kategorimizi incelemeyi unutmayın. Özellikle hafif makyaj yapmak isteyenler ve genç ciltler için BB ve CC kremleri öneririz. Ağır bir makyaj yapmak istiyor ya da cilt kusurlarınızı kapatmak istiyorsanız ise fondöten tercih etmelisiniz. Fondöten uygulamalarında ellerinizi değil, mutlaka nemli makyaj süngerlerini kullanın. Böylece fondöten kalıntıları yüzünüzde kalmaz ve cildin ürünle nefes alamamasını önlemiş olursunuz.


Fondöten ile BB ve CC kremleri cilt renginize uygun seçin ve boyun bölgesinin altına kadar uygulayın. Cildiniz pürüzsüzleştirdikten sonra sıra kapatıcı uygulamaya geldi. Kapatıcılar, göz altlarına ve göz çevresine uygulanır. Böylece gözleriniz ön plana çıkar. Kapatıcılar gözleri öne çıkarmak için cilt renginizden bir ton açık olabilir. Makyaj adımlarının sonlarına doğru pudra kullanabilirsiniz. Pudra; cildi parlama ve yağlanmalardan korurken, makyajın da sabitlenmesine yarar. Cilde renkli bir dokunuş yapıp biraz daha canlı gözükmek için allık güzel bir çözüm. Eğer cildinizin belli yerlerinin daha aydınlık gözükmesini istiyorsanız aydınlatıcı-highlighter kullanmanızı öneririz. Böylece yüz makyajınız hazır hale gelir ve artık dudak makyajına ve göz makyajına geçebilirsiniz. Ama günün sonunda makyaj temizliğini ihmal etmeyin ve makyajın yüzünüzde uzun süre kalmasına izin vermeyin. Cildinizde uzun saatler kalan ve cildinizin nefes almasını önleyen ürünler cilt sağlığınız için zararlıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.