Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Evde Cilt ve Yüz Bakımı Uygulamaları

Cilt tipi ve yapısı tespit edilirse doğru yüz bakımı yapılabilir. Cilt tipi, profesyonel merkezlerde cilt analizleri ile belirlenebilir ama kendi cildimizin nasıl özellikleri olduğunu aşağı yukarı biliriz. Eğer cildin herhangi bir sağlık sorunu yoksa önereceğimiz uygulamalar pürüzsüz, sağlıklı ve iyi görünen bir cilde sahip olmanızı sağlar. Güzellik merkezlerindeki yüz bakımı hem pahalı hem de zahmetli. Bu yüzden evde yüz bakımı yapmayı öğrenmek cildinizi ve cebinizi rahatlatacak ve özgüveninizi artıracaktır.

 

Yüz Bakımının Temeli; Cilt Temizliği

Evde yüz bakımı yapmanın ilk aşaması cildi temizlemektir. Cilt temizliği yüz bakım ürünleri kullanılarak yapılmalıdır. Çünkü gözenekler içindeki kirler sadece suyla arınmaz. Gün içinde havadan cildimize yapışan kirler ve makyaj kalıntılarının temizliği özel temizleyiciler gerektirir. Bu kategorimizden Karite Kivi Aromalı Cilt Temizleyici Jeli gibi ürünleri satın alabilir ve kullanabilirsiniz.


Yüz temizleyiciler ile yüzünüzü yıkarken ılık su kullanın. Ilık su, cilt sarkmalarını önler ve deriye zarar vermez.  Yüz bakımı için buhar kullanmak işinizi kolaylaştırır. Evde yüz bakımı uygulamaları için buhar üreten cihazlara gerek yoktur. Sıcak suyu geniş bir kaba koyup yüzünüzü çıkan buhara yaklaştırıp bir süre kalırsanız gözenekleriniz kolayca açılacak ve cildinizdeki kirler kolayca temizlenecek hale gelecektir. Aynı zamanda buhar, cildi yumuşatır ve tazeler. Buhar uygulamasında sonra İzla Siyah Nokta Temizleyici Komedonları kullanabilirsiniz.


Ölü deriler de cilt temizliğinin bir parçasıdır. Çünkü ölü deriler birikerek cildin cansız görünmesine neden olur. Ölü derilerden arınmak için maske ve peeling kullanın. Maskelerle ilgili bilgiyi sizlerle bu yazı içinde paylaşacağız. Cilt temizliği basite alınmamalıdır. Unutmayın, temiz olmayan bir cilde yüz bakımı yapılmaz. Cilt masajı da yaptıktan sonra yüzünüze tonik uygulayabilirsiniz. Cildinizi nemlendirmek cilt bakımının son dokunuşudur. Diadermine, Morfose, Sudokrem gibi markaların kremlerini çok uygun fiyatlarla sitemizden satın alabilirsiniz.

 

Cilt Masajı

Yüz masajı yapmak için masaj aletlerinden destek alabilirsiniz. Masaj aletleri, yüz ve boyundaki kan dolaşımını artırır ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cilt lekeleri de cilt masajıyla azalır. Cildi pürüzsüzleştiren cilt masaj aletleri; çizgilere, izlere ve siyah noktalara da savaş açar. Masaj aletlerini kullandıktan sonra ölü hücrelerden arınan cildinizin rahatladığını da hissedeceksiniz. Fırçalı ve cilt temizlemeye de imkân sağlayan masaj aletleri gözeneklerin açılmasını da sağlar. Tüm bu muazzam etkileri Rose Cilt Temizleme / Mesaj Aleti ve İzla Çiçek Desenli Cilt Temizleme / Masaj Aleti ile yakalayabilirsiniz. Doğal taşlardan üretilmiş masaj aletleri de cildinizi kan akışını hızlandırarak rahatlatır ve lekelerin giderilmesine yardım eder.

 

Yüz Maskeleri

Yüz bakımı ve cilt temizlemenin gereği yüz maskeleri kullanmaktır. Redone, Zenix ve Gabrini marka maskelerin farklı birçok çeşidini sitemizde inceleyebilirsiniz.


Maskeler, farklı amaçlarla kullanılabilir. Maske seçimi yaparken cildinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Cilt temizliği için üretilen maskeler, gözenekleri sıkılaştırır ve cildi arındırır. Eğer cildiniz çok kuruysa ve nemlendirici kremler cildinizi yumuşatmaya yetmiyorsa nemlendirme etkili cilt maskelerini tercih edin. Tersi durumda yağlı ciltlerin rahatlatan kil maskeleri, fazla yağı emer. Evde yüz bakımı yaptığınızda, bakım uygulamasının bütünlüğü için göz altlarına ve dudaklara özel maskeler kullanmak gerekir. Bunun için Do Beauty Göz Altı Maskesini kullanabilirsiniz. Göz altı halkalarını ve renk değişimlerini giderecek olan göz altı maskesi, aynı zamanda cildinize sağlıklı ve fresh bir görünüm katar. Göz altı maskesi, temizlenmiş ve kurulanmış cilde yapılır. İki günde bir uyumadan önce durulamadan masaj yapılarak göz altlarına uygulayın.


Yüz bakımında sık sık unutulan bir aşama da dudak bakımıdır. Do Beauty Dudak Maskesi ile bu aşamayı tamamlayabilirsiniz. Dudak maskesi, dudakları nemlendirir, pürüzsüzleştirir ve daha çekici dudaklara sahip olmanızı sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.