Sıralama seçin
Toplam 26 ürün görüntüleniyor.

Tırnak Bakımı ve Aksesuarları

Güzel ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için tırnak bakımı yapmamız şart. Ama tırnaklar için bakım yaptırmak, güzellik merkezlerinde hem uzun saatler harcamamıza sebep oluyor hem de maliyeti çok yüksek. Aynı zamanda güzellik merkezlerinin hijyeninden de emin olmamız zor olabiliyor. Evde tırnak bakımı yapmak ise tırnak aksesuarları ve tırnak bakım setlerine sahip olmamızı gerektiriyor. Evde yapacağımız tırnaklar için bakım uygulaması Sosyetikavm ile çok kolay. Tırnak aksesuarları, birçok farklı seçenekleriyle Sosyetikavm.com’da uygun fiyatlarla bizleri bekliyor.

 

Önce Sağlıklı Tırnaklar

Tırnak bakımı yapmak için öncelikle tırnaklarımızın sağlıklı olup olmadığını tespit etmemiz gereklidir. Özellikle sürekli oje kullananlar ile manikür ve pedikür yaptıranlar tırnaklarının sağlıklı olup olmadığını göremeyebilirler. Gün boyu kimyasallara maruz kalan tırnaklarımızın sağlığını kontrol etmemiz sanıldığı kadar zor değil ama tırnaklarımızdaki herhangi şekil ya da yapı bozukluğu ciddi bir rahatsızlığın göstergesi olabilir. Örneğin, akciğer ya da karaciğer hastalıkları, bağırsak hastalıkları, kanda bulunan herhangi bir bakteri, demir ya da vitamin eksikliği ile herhangi bir cilt hastalığı tırnak yapımıza etki ettiğinden, tırnaklar için bakım yaparken tüm bu olumsuz durumlar dikkatimizi çekecektir. Tırnaklarınız fazla kuruysa, çabuk kırılıyorsa, kalınlaşıp ufalanmaya başlamış ya da renk değişimine uğramışsa tırnak mantarınız olabilir. Tırnak mantarı, aynı zamanda tırnak üzerinde belirgin çizgilerin olmasına da neden olur. Daha fazla kapalı kaldığı ve hava alamadığı için ayak tırnaklarında gözlenen tırnak mantarının tedavisi mümkündür ama uzun sürelidir. Bu yüzden tırnaklarınızın hava alması çok önemlidir. Tırnaklarınızın daha sağlıklı olması için sürekli uygulama yapmamanız ve tırnak bakımı yapmanız önemlidir.

 

Estetik Tırnaklara Kavuşmanın Püf Noktaları

Tırnaklarımızın sağlıklı olduğuna emin olduktan sonra tırnaklar için bakım uygulamalarına geçebiliriz. Tırnak bakımının en önemli püf noktası profesyonel tırnak aksesuarları edinmektir. Tırnak aksesuarları arasında ilk tercih etmemiz gereken ürün ise tırnak bakım setleri olmalıdır. Bunun için kolayca ulaşabileceğimiz uygun fiyatlı farklı tırnak bakım setleri Sosyetikavm’de. Seçeceğimiz tırnak bakım setleri profesyonel olduğunda çok daha pahalıya mal oluyor, fakat Sosyetikavm, hem kaliteli hem de uygun fiyatları seçenekleri barındırıyor. Paslanmaz çelikten üretilmiş, taşınabilir boyutta, deri kutuya sahip İzla Profesyonel Manikür Setleri’ne çok uygun fiyatlarla sitemizden ulaşabiliriz. İzla Profesyonel Manikür Setleri; 7, 14 ve 17 parça seçenekleriyle farklı fiyatlarda her keseye uygun tırnak bakım setleri sunuyor. İsteğe göre Ocean Manikür Setleri ve MT Manikür Set ile daha küçük ve pratik kullanım sağlayabileceğimiz tırnak bakım setlerine de uygun fiyatla sahip olabiliriz.


Seçtiğimiz tırnak bakım seti hangi büyüklükte olursa olsun tırnak törpüsü barındırmalıdır. Çünkü tırnaklar için bakım uygulaması tırnak temizliği ile başlayıp tırnak kesme ve törpüleme işlemi ile devam eder. Smart tırnak makasları da paslanmaz yapısı ve uygun fiyatlarıyla bu ihtiyacımıza cevap veriyor. Genellikle tırnak bakımında paslanmaz çelik törpüleri tercih ederiz. Çelik törpüler paslanmadığı için sağlıklı ve güçlü bir dokunuş sağlar. Bunun için İzla ve Ocean Çelik Törpüleri öneririz.


Çelik törpülerden sonra tırnaklarımızın daha pürüzsüz bir görünüme ve yapıya sahip olabilmesi için yumuşak küp törpüler kullanmamız da yerinde olacaktır. Ardından tırnak eti düzelticilerle geriye ittiğimiz tırnak etleri, pensler yardımıyla derine inmeden kesilmelidir. Tırnak pensleri, tırnak bakım setleri içinde olabildiği gibi tek başlarına da bu kategorimizde bulunmaktadır. Eğer klasik tırnak törpülerini kullanmak istemiyorsak Scholl Tırnak Bakım Seti ile hem ayak hem de el tırnaklarımızı üç farklı başlıkla törpüleyebilir, düzeltebilir ve parlatabiliriz. Ayak tırnak bakımı, topuk bakımını da içerdiğinden nasır temizliğine de ihtiyaç duyarız. Ocean Topuk Nasır Jileti, bu ihtiyacımıza uygun fiyatıyla cevap veriyor. 5 Parça Esbine Ayak Bakım Seti de topuklarımıza ipeksi bir yapı vadediyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.