Sıralama seçin
Toplam 38 ürün görüntüleniyor.

Tırnak Malzemeleri ve Bakımı

El hijyeni ve güzelliği özellikle kadınlar olmak üzere hepimiz için gereklidir. Ellerinize uyguladığınız bakımın önemli bir ayağını da tırnak bakımı oluşturur. Temiz ve güzel tırnaklara kavuşmanın püf noktası ise tırnaklara yapılan doğru bir dokunuşla gerçekleşir. Birçok insan tırnak bakımı yapmayı ve kendi tırnak yapısını bozmadan ellerine yakışan tırnak modelini bilmez.  Bu yüzden tırnak bakımı konusunda genellikle bir rehbere ihtiyaç duyulur. Fiyat aralığı ile en uygun kozmetik sitesi olan Sosyetikavm, size tırnak malzemeleri ve tırnak ürünlerini sunarken aynı zamanda tırnak bakımınız için rehberiniz olacak.

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Tırnak bakımı, kadın ya da erkek herkesin sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmasını sağlar. Tırnaklarınıza bakım yapmak için öncelikle tırnak bakım setleri, tırnak aksesuarları gibi tırnak malzemeleri de bakım setlerinizin içinde olmalı. Tüm tırnak malzemeleri, en uygun kozmetik sitesi olan Sosyetikavm’nin bu kategorisinde sizler için bulunuyor.


Tırnak bakımının ilk basamağı tırnak temizliğidir. El yıkamak, özellikle yaşadığımız son dönemlerde sıkça yaptığımız bir faaliyet olduğu için el hijyeninizi sağlayacağınızdan eminiz. Ellerinizi iyice yıkadığınızdan emin olduktan sonra gün içinde özellikle uzun tırnaklarda tırnak arası temizliğine de dikkat edilmeli. Bir noktayı hatırlatmakta fayda var. Tırnak bakımı sadece el tırnaklarını değil, ayak tırnaklarını da kapsar. Bu yüzden tırnak bakımında uygulayacağınız aşamaları ayak tırnaklarınızda da aynen uygulayabilirsiniz. Tırnak aralarını tırnak fırçalarıyla temizledikten sonra Gabrini Aseton ile tırnaklarınızı temizlerken besleyebilirsiniz. Aseton kullanmak istemiyorsanız Kent Oje Silici işinizi görecektir.


Tırnak temizliğinden sonra tırnak etlerinize zarar vermeden onları hafifçe geriye itip tırnaklarınızı törpüleyin. Tırnak etlerinizi kesmemeye ya da keserken çok derine inmemeye özen gösterin. Tırnak malzemeleri arasında vazgeçilmezlerden biri olan törpü seçerken tırnak inceliğinizi göz önünde bulundurun. Tırnak yapınıza uygun küt ya da oval törpüleme tekniğini seçtikten sonra Sosyetikavm’nin sizlere sunduğu ojelerden istediğinizi tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Tüm oje çeşitlerimizi incelemek için ise Sosyetikavm.com/oje kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Tırnak Bakımı İçin Doğal Çözümler

Sağlıklı ve sağlam tırnaklara sahip olmanız için doğal çözüm yolları da var. Örneğin limon ve zeytinyağı ile tırnaklarınızı ovmanız, tırnaklarınızın kırılmalara daha dayanıklı olmasını sağlar. Tırnak sağlığı için beslenme de çok önemlidir. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek tırnaklarınızın güçlenmesini sağlar. Tırnak bakımı yaparken dışarıdan kalsiyum takviyesi almak ve kalsiyum içeren tırnak malzemeleri kullanmak sıkça önerilir. Ancak tırnaklarınızı güçlendirmek için daha doğal bir çözüm arayanlar için kalsiyum içeren gıdaları tüketmek uygun olacaktır. Yani süt, yoğurt ve peynir tüketmek tırnak sağlığınıza faydalı olacaktır. Aynı zamanda tohumlu gıdalar, fasulye, mercimek, badem, somon ve sardalye balıkları da yoğun kalsiyum içerir ve tırnak bakımının tamamlayıcılarıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.