Sıralama seçin
Toplam 20 ürün görüntüleniyor.

Saç Şekillendiriciler

Etkili ve estetik bir görünüm ve kendine güvenin bir yolu da saçlarımızdan memnun olmaktan geçer. Bunun için hem saçlara hem de cebinize zarar vermenize gerek yok. Saçlarınızı kuaföre gitmeden, ucuz yolla kendiniz de şekillendirebilirsiniz. Bunun için Sosyetikavm’nin uygun fiyatlı saç şekillendiriciler kategorisine göz atmanız ve yazımızı okuyarak saçlarınızı şekillendirmenin püf noktalarını öğrenmeniz yeterli.

Klasik Saç Şekillendirme Yöntemi

Saç şekillendiriciler arasında en çok bilineni ve yıllardır kullanılanı jöledir. Jöle, bir klasik olarak saç tellerinin birbirine tutunmasını sağlar ve böylece saçlarınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Kullanım pratiği sağlaması açısından da saç şekillendiriciler içinde en çok kullanılan üründür. Saça istediğiniz şekli vermenizi ve bu şeklin uzun süre korunmasını sağlayan jöleleri saç diplerine uygulamaktan kaçının. Böylece saç derisinin nefes almasını engellemesine izin vermemiş olursunuz. Jöleyi mutlaka nemli saçlara uygulayın. Zor şekil alan saçlarda sert jöle kullanmanız yerinde olacaktır. Eğer jölenin saçlarınızı sertleştirmesini istemiyorsanız, biraz su ile karıştırarak saçlarınıza sürün. Mükemmel sonuç için Redone saç jölelerini sitemizde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.


Saç jölesi kullanımı ile ilgili mutlaka bilinmesi gereken noktalar var. Jöle, saçınızda 12 saatten fazla kalmamalı. Gün sonunda jöle, mutlaka şampuan ya da diğer saç temizleyici ürünler yardımıyla saçınızdan arındırılmalı. Saçınızda uzun süre kalan jöle; saç dökülmelerine, kepeklenmelere, saçın matlaşması gibi saç sorunlarına neden olabilir.


Klasik saç şekillendiriciler içinde saç spreyi, jöleden sonra en bilinenidir. Saç şekillendirici sprey, jöleden daha sert bir etki sunduğu için saç şeklinin uzun ve yumuşak saçlarda da kalıcı olmasını sağlar. Saç şekillendirici sprey, saça püskürtülerek uygulandığı için kullanım kolaylığı getiren pratik bir üründür. Ayrıca saç spreyleri jöle gibi ıslak bir görünüme neden olmaz, daha doğal bir görüntü sunar. Saç spreylerini dilediğiniz saç görünümü için kullanabilirsiniz. Örneğin, saçlarınızın daha hacimli görünmesini istiyorsanız kabarttığını saçlarınıza saç şekillendirici sprey sıkıp hacimli görünümü sabitleyebilirsiniz. Ya da fön çektirdiğiniz saçlarınızın dış etkilerle bozulmasını saç spreyi ile önleyebilirsiniz. Saçlarınızın düz ya da dalgalı görünümünü sabitleme işini de spreyler ile yapabilirsiniz. Tüm bunlar için Sosyetikavm’nin sizlere sunduğu saç spreylerini deneyin.

Yeni Nesil Saç Şekillendiriciler

Saç şekillendiriciler arasında yeni neslin en çok tercih ettiği ürünler waxlar. Saç şekillendirici wax daha az miktarda kullanılıp daha çok fayda sağlayan bir üründür ama fön ile şekil vermeyi gerektirdiğinden jöleden daha pratik bir kullanım sunmaz. Genellikle profesyonellerin kullandığı waxları siz de evinizde saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Waxlar, jölelere göre daha yoğun bir formülde üretildiği için wax ile saç şekillendirmek jöle kullanmaya göre daha basittir. Saç şekillendirici wax, saçlar temizken uygulanmalı ve uygulama sonrası makine kullanılmalı. Böylece uzun süre etkili bir sonuç verir. Saç şekillendirici wax kullanım sonrası saçlar mutlaka temizlenmelidir.


Saç şekillendirici pudra da yeni nesil saç şekillendiriciler içinde yeri alır. Saç şekillendirici pudra kullanmak da çok pratiktir. Saç pudrası, sprey kullanmak istemeyenlerin daha çok tercih ettiği saç şekillendiriciler arasındadır. Saç diplerine nüfuz ettiği için saçların yağlanmasını önler ve daha hacimli gözükmesine yardımcı olur. Her duş sonrası uygulanabildiği gibi duş almadan da de uygulanabilir. Saçtan arındırıldığı sürece saça zarar veren bir ürün değildir. Hiç denemediyseniz Zenix saç pudralarını uygun fiyatlarıyla Sosyetikavm.com’dan satın alabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.