Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Saç Serumu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç serumu, saçın yüzeyine nüfuz eden, saç derisini kaplayan ve saçlara güç ve sağlık kazandıran silikon alt yapılı bir üründür. Saç serumları, saçı ve saç derisini güneş ışınlarından ve dışarının kirinden, tozundan bir de saçın yıkandığı sudaki kireçten korur. Saçların nemlenip yumuşaması, kolay taranmasını ve parlak görünmesini sağlayan bu ürünler, düzenli kullanımda kopma ve dökülmelere engel olduğu için saçın sağlıkla uzamasına yardımcı olur. Her saç tipine ve her saç sorununa göre saç serumu bulmak Sosyetikavm.com ile artık daha kolay.


Kendi saç tipinize göre saç serumu kullanmanın en avantajlı yanı, saçta doğrudan etkisini görmektir. Çünkü saç serumları keratin, vitaminler ve mineraller konusunda diğer saç ürünlerinden çok daha yoğun bir formüle sahiptir. Bu yüzden saça etkisi hızlı ve fazla olur. Üstelik saç serumlarını uygulaması son derece kolaydır. Banyo öncesi ya da banyo sonrası, nemli saçlarınıza püskürterek kullanıp saçlarınızı taramanız yeterli.

 

Saç Serumu Ne İşe Yarar?

Argan yağlı saç serumu, anavatanı Fas olan argan ağacının meyvelerinden elde edilen yağı içerir. “Sıvı altın” da denilen argan yağı, saç için son derece faydalı. Bu yağ, içinde A ve E vitaminlerini barındırdığından saç derisini ve saçı besler, yoğun olarak nemlendirir. Böylece saçlarının kolay taranmasını sağlar ve kırılmaları önler. Nemli saçlarda saç derisi kurumayacağından, argan yağlı saç serumu kullananlarda kepek problemleri de görülmez. Yıpranmış saçları onamak, canlandırmak ve gürleştirmek istiyorsanız Argan yağlı Selective Saş Serumu kullanabilirsiniz.


Argan yağı dışında keratin içeren saç serumları da sıklıkla tercih ediliyor. Keratin; deride, dişlerde, tırnaklarda ve saçlarda bulunan dayanıklı ve sert bir proteindir. Saçlardaki keratin eksikliği kırılma, kopma, zayıflama, dökülme gibi etkilerle kendini gösterir. Saç yapısının çoğu keratin proteininden oluşur. Dolayısıyla saçlar keratine ihtiyaç duyar ve şampuan ya da saç kremi bu ihtiyacı gidermek için yeterli değildir. Bu ihtiyacı tam olarak karşılamak için keratin içeren saç serumu kullanmak gerekmektedir.  Güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak için saç serumu markaları arasından Selective Saç Serumu Keratin de tercih edebilirsiniz.


Sosyetikavm’nin saç serumu markaları içinde yer alan Redist Argan Saç Serumu, hem keratin hem de argan barındırdığı için saçlarınızın tüm bakımını gerçekleştirir.


Doğal bir antibiyotik olan sarımsağın saçlara olumlu etkisi olduğu bilinmektedir. İçerdiği vitaminler gereği saç dökülmelerini önleyen sarımsak, saçların çıkmasını da sağlar. Sarımsağın gücünün saç serumu ile birleştiği Zenix Nano Effect Siyah Sarımsak Saç Serumu’nu mutlaka deneyin.


Saç bakımında kullanılan ama çok da bilinmeyen bir diğer ürün ise nardır. Nar, antioksidan olduğu için saçların yumuşak olmasını ve parlak gözükmesini sağlar. Böylece saçlar hem sağlıklı görünür hem de kırılmalara karşı dayanıklı hale gelir. Zenix Nano Effect Siyah Sarımsak Saç Serumu, narlı seçeneğiyle Sosyetikavm.com’da!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.