Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Saç Boyaları

Özellikle yaşadığımız son dönemlerde hem ekonomik nedenlerden hem de dünya genelindeki sorunlardan birçok şeyi evde yapmaya başladık ve evde yapılabilen her şeyi öğrenmek zaruri hale geldi. Bu koşullarda saç bakımlarımızı da evde yapmayı öğrenmemiz gerekli. Hem böylece neredeyse güzellik merkezleri ve kuaför salonlarında bir servete mal olan kişisel bakım uygulamalarını çok daha ucuza getirerek, doğal malzemeler ve sağlıklı yollardan kendiniz yapabileceğiz. Saç boyamak da evde yapılabilecek kişisel bakım uygulamalarına giriyor. Örneğin Sosyetikavm’den kapınıza kadar gelecek olan Selective Tüp Saç Boyaları evde rahatlıkla ve güvenle uygulayabileceğiniz uygun fiyatlı bir saç boyası. Sosyetikavm, Neva Color Krem kalıcı saç boyası ile sizlere kaliteli ve ucuz bir seçenek daha sunuyor.

Boya Öncesi Hazırlıklar

Evde profesyonellerin boyadığı gibi saçlarınızı boyamak istiyorsanız boyama işleminden bir gün önce saçlarınızı yıkayın. Boyama yapılmadan hemen önce saç yıkamak, boyanın daha kısa ömürlü olmasına neden olacağı için, boya uygulamasından bir gün önce saçlarınızı yıkamanız boyanın saçınıza daha kolay tutunmasını ve daha uzun süre saçlarınızda kalmasını sağlar. Saç boyamadan önce saçlarınızı yıkamanız gerekiyorsa saç kremi kullanmayın. Çünkü saç kremi, boyanın saçlara tutunmasını zorlaştırır. Eğer saçlarınızı ilk kez kendiniz boyuyorsanız doğal saç tonunuzdan çok da farklı bir renk seçmeyin. Hangi rengin size yakıştığına ise bir tutam saçınızı deneme amaçlı boyayarak deneyebilirsiniz. Bunun için kalıcı saç boyası yerine, geçici olan Gabrini Saç Maskaraları uygulanabilir. Kalıcı saç boyası seçiminizin yanlış olması riskine karşı saç maskaraları sizin için avantajlı olacaktır. Duşta kolayca çıkabilen saç maskaraları, özellikle acil durumlarda uygulanabilir.


Kuaförlerde ve benzeri merkezlerde saç boyatmanın avantajlarından biri de temiz ve lekesiz olarak boyama işleminin sonuçlanması. Evde saç boyarken mutlaka evinizin ve kendi teninizin temiz kalmasına özen gösterin. Evde saçlar banyo gibi ıslak zeminli ve kolay temizlenebilen yerlerde boyanmalı. Boyanın sıçrayabileceği bütün yüzeyler, çöp torbası ya da gazete ile örtülmeli. Boyama süreci boyunca da üstünüzde koyu renk ve kullanmadığınız bir havlu ya da tişört sarılı olmalı. Ayrıca saç boyası teninizle temas etmemeli. Bu yüzden boyama öncesi mutlaka alnınıza, ensenize ve boyanın bulaşması muhtemel bölgelere vazelin sürün. Böylece boya teninizde tutunamayacak ve leke bırakamayacaktır. Saç boyası çeşitleri içinde size en uygun olanını tercih ettiyseniz boya işlemine geçebilirsiniz.

Saç Boyama Süreci

Artık saçlarınızı iyice tarama aşamasına geldik. Saçlarınızı suyla çok hafif nemlendirerek ince dişli bir tarak ile tel tel gibi ayrılana kadar tarayın. Tarağın saçınızda nüfus etmediği yer kalmasın. Böylece boyanın saçınızın her yerine eşit dağılmasının alt yapısını oluşturmuş olursunuz.


Saç boyası çeşitleri arasında seçim yaparken içeriğine iyi bakın. İçinde eldiven, bone gibi aksesuarlar bulunup bulunmadığını tespit edin. Eldivenlerinizi takıp boya kutusundaki malzemeleri karıştırın. Bunun için plastik kaplar kullanın. Metal kaplar boyanın etkisini azaltabilir. Boya iyice karıştığında renkleri homojen dağılmış olacaktır. O yüzden karıştırma aşaması çok önemlidir. Boyanın saçlarınıza zarar vermemesi için saçlarınıza saç serumu uygulamayı unutmayın. Boyayı saçınıza uygulamadan önce saçlarınızı serumu dağıtmak için tekrar tarayın ve saçlarınızı dörde ayırın. Eğer saçlarınız uzunsa ayırdığınız tutamlara ayrı ayrı toka takıp tutturabilirsiniz. Sonra saçlarınızı ince tutamlar halinde alarak boyayı dipten uca doğru uygulayın. Önce dip boyası yapılır, unutmayın. Boyaları saça yedirme işlemini fırça ile yapın. Bolca boyayı saçlara uyguladıktan sonra eldiven taktığınız elinizle boyayı saça iyice yedirin. Saçınızın her yeri ıslanmışsa saçlarınızı eşit boyamışsınız demektir. Saçınızda kuru yer kalmadığına emin olduktan sonra kalan boyayı da saç uçlarına döküp iyice yedirin. Boyama işlemini tamamladıktan sonra, naylon bir bone ile saçlarınızı sarabilirsiniz. Eğer boneniz yoksa bir poşette işinizi görür. Saçlarınızı iyice sardıktan sonra kolonyalı pamuk ile cildinize değen boyaları temizleyebilirsiniz. Saç boyası kutusunda yazan süreden fazla saçlarınızda tutmayınız. Bekletme süresi belirtilenden uzun olursa saçlarınız ve saç deriniz zarar görebilir.

Son Dokunuş: Durulama

Saçlarınızı durularken suyun ılık hatta soğuğa yakın olmasına dikkat edin. Böylece boya daha kalıcı olur ve saçlarınız daha parlak ve sağlıklı görünür. Sıcak su, boyanın saçınızda tutunmasını zorlaştırır. Su berraklaşana kadar saçınızı boyadan arındırın. Şampuan ve saç kremleri ise saç boyasının akmasına neden olacağından sadece boya kutusu içinden çıkan ürünlerle saçınızı yıkayın. Boya sonrası saç bakımı yapmayı ihmal etmeyin. Artık saçlarınızı kurutup yeni saç renginize merhaba diyebilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.