Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Saç Bakım Yağları

Saçlarının sağlığını kaybettiğini düşünüyorsan ve artık uzamada zorluklar yaşıyorsan uygulaması çok kolay ve sonucu çok başarılı olan bir önerimiz var; saç bakım yağları. Sadece saç sorunların için değil, günlük bakımda da kullanabileceğin saç bakım yağları; saçın sağlıkla uzaması, kopmalara ve dökülmelere karşı mücadele etmesi özgüvenini artıracak. Canlı, parlak ve ipek yumuşaklığındaki beslenmiş saçlar  Sosyetikavm’nin saç bakım yağları ile mümkün.

Saç Bakım Yağlarının Faydaları

Saç bakım yağlarının saçlara birçok yararı vardır. Yağlar, öncelikle saçları nemlendirdiği için, kırılma ve kopmalara karşı gelir. Saç yağı kullandığınızda saçlarınız fön, kimyasallar ya da herhangi bir işleme daha dayanıklı hale gelir. Yağlar sayesinde saçlar beslenir ve yıpranma payı çok düşer. Saç yağı uygulanmış saçlar elektriklenmez ve kabarmazlar. Saçın gerçek şeklinin ortaya çıkmasını sağlayan saç bakım yağları kıvırcık saçların dalgasını ortaya çıkarırken düz saçların mükemmel düz görünmesine yardımcı olur. Bakım yağları saçların sağlıklı ve parlak görünmesini de sağlar.

Saç Tipine Uygun Bakım Yağları Nasıl Seçilir?

Sağlıkla parlayan ve mükemmel gözüken saçlara sahip olmak için bir saç yağı kullanman şart. Bunun için birçok saç bakım yağı mevcut. Saç bakım yağı seçeneklerinden hangisi seçeceğine karar veremiyorsan saç tipine ve saç sorunlarına dikkatini ver. Eğer saçların kuruysa ya da zaman zaman saç derinin kuruduğunu hissediyorsan nem bakımı yapan saç yağı senin için biçilmiş kaftan.


Boya, yüksek ısı, maşa gibi uygulamalar saçları kuru bir yapıya sahip olmayanlarda bile kuruluk problemi yaratır. Saçına çok fazla işlem uygulanıyorsa mutlaka saçı nemlendiren ve besleyen saç bakım yağları kullanmalısın. Çabuk kuruyan saçlar için Restorex Speed & Strong Onarıcı Yağ’ı kullanabilirsin.


Peki çabuk yağlanan saç tiplerinin seçimi nasıl olacak? Yağlı saçlar da saç yağlarına ihtiyaç duyar. Yağ dengesinin kontrolü için argan yağı uygulanır. Saçları ağırlaştırmayan Redist 40 Bitki Bakım Yağı’nı deneyebilirsin.


İnce telli saçlara sahipsen, onlarla özel olarak bakım yapman gerek. İnce telli saçlar çok çabuk zarar görür, çabuk kırılır ve yıpranır. Özellikle bu tip saçlar boya ya da perma gibi saçı yıpratan işlemler görmüşse saç bakım yağlarına çok ihtiyacın var demektir. Zayıf saçlarını Bioblas Botanic Oils Argan Yağlı Sıvı Saç Kremi ile besleyebilirsin.


Saçların ince telli değil ama boyalıysa ciddi bir yağ bakımı şarttır. Çünkü boyalı saçlar yıpranmaya ve kurumaya çok müsaittir. Boyalı ve işlem görmüş saçların için Any Klean Amla Özlü Saç Bakım Yağı müthiş bir seçim olacaktır. Kalın tenli saçların için ise saç yağlarının avantajı saçlarının parlak gözükmesi ve kırılmaları önlemesi. Normal saçlar için de yağ kullanmalısın. Saç sorunum yok, saçlarımın yapısı normal diyenler için de yağlar mevcut. Elektriklenmeyen, ışıltılı saçlar için Silver Steel Argan Yağı kullanabilirsin.

Saç Bakım Yağlarının Faydaları

Saç bakımı yapmanın püf noktalarından biri doğal özlü yağlardır. Saç yağlarını günlük kullanılacaksan az miktarda püskürtülerek kullanılmanı tavsiye ederiz. Eline ya da saçına püskürtebilirsin. Nem bakımı yapmak istiyorsan, ıslak saçlarına şampuanlanmadan önce uygula ve birkaç dakika beklet. Tüm gece saça uygulamak daha yoğun bir nem bakımı sağlar. Akşamdan uyguladığın bakım yağını bir gece boyunca saçlarında bırak. Başını bir boneyle sar ve sabah mutlaka saç yağını iyice durula. Saçlarını boyayacaksan, uygulamadan bir gün önce mutlaka saç bakım yağı kullan. Saç yağı kullanırken saç diplerine değdirmekten kaçın. Saç yağlarını daha çok saç uçlarına uygulamaya çalış. Böylece saçların boyadan daha az zarar görür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.