Sıralama seçin
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Saç Aksesuarları ve Taraklar

Saç bakımının ana malzemesi taraklardır. Saç aksesuarları arasında her yaştan ve her cinsiyetten herkesin, her gün kullandığı saç aksesuarı, taraktır. Tarak, saç şekillendirmenin yanı sıra düzgün görünmenin de aracıdır. Fakat evlerin olmazsa olmazı saç tarakları, saça ve kişiye uygun seçilmelidir. Çok basit saç aksesuarları gibi görünen tarakların birçok çeşidi vardır. Tarak çeşitleri içinde seçim yapmadan önce saçlarınızın özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, dalgalı, kıvırcık ve düz saçlar aynı taraklarla taranamaz. Saçlarınızın bu genel özelliğini belirledikten sonra saçınızı nasıl şekillendirdiğinize odaklanın. Bu noktada saçlarınızın hangi probleminden rahatsız olduğunuzu bilin. Burada saç sorunundan kastımız elektriklenme, kuruma gibi temel ve basit problemlerdir.


Saç tellerinin dokusu da tarak seçme kriterlerindendir. Yani, saçlarınızın kalın telli mi, ince telli mi olduğuna bakmanız gerek. Saç aksesuarları arasında en temel ürün olan tarak çeşitleri, saçınızın uzunluğuna göre bir tercih yapmanızı da zorunlu kılar. Eğer saçlarınızın hacimlenip kabarık durmasını istiyorsanız krepe tarağı almalısınız. Krepe tarağı, sadece saçı kabartmakla kalmaz, saçı sıkı toplayacak ya da topuz yapacaksanız tüm saçlarınızı geriye taramanız ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenizi de sağlar.


Her saç tipine uygun olabilen düz taraklar da mevcuttur. Comb Experts tarak setleri ve tekli taraklar hemen her saç tipine uyum sağlayabilir. Ocean Açma Taraklar ise ayrık dişleri ve özel yapısı sayesinde fazla dolaşan ve taranması zor saçları kolayca açar. Plajda ve havuzda da rahatça kullanabileceğiniz açma taraklar, özel dişleri sayesinde zor saçları kolayca tarar.

Saç Fırçaları

Tarak çeşitleri içinden saç fırçaları da saçların açılmasını sağladıkları gibi saç diplerine taraklardan daha iyi nüfuz ettiği için saçın ürettiği yağı tüm saça eşit dağıtır. Saçın doğal yağı, saçı dış etkilere karşı korur. Yani saç fırçası kullanmak, saçları açmaktan ve şekillendirmek başka saç sağlığı için de önemlidir. Saç fırçalarının uçları sık olduğu için sizin için uygun fırçayı seçememek saçlarınızı tararken kırılmasına ve saçların uzamasının gecikmesine yol açar. İnce telli saçlara sahipseniz ahşap saplı, sert uçlu ve geniş aralıklı saç fırçaları kullanarak saçlarınızı tarayın. Böylece saçlarınız daha hacimli olacaktır. Bu amaçla Ocean Ahşap Tarak kullanabilirsiniz.


Dalgalı veya kıvırcık saçlıysanız yine geniş aralıklı ve plastik tarakları tercih edin. Plastik düz saçları daha çok elektriklendirdiği için genellikle dalgalı saçlara uygulanması uygundur. Cevher Stadlı Tarak Seti içinde ihtiyacınız olan tüm fırça seçeneklerini size sunduğu için ailece farklı saç tiplerinde kullanabilirsiniz. Saç tipiniz nasıl olursa olsun, saçlarınızı duşta taramaya özen gösterin. Saç kremi uygulamasından hemen sonra saçlarınızı taramanız saç dökülmelerini ve kırık oluşumlarını da önler.

Saç Fırçaları ve Tarakları Nasıl Temizlenir?

Özenle bakımını yaptığınız saçlarınız için kullandığınız saç aksesuarları daima temiz olmalıdır. Saçlarımız için kullandığımız tarak ve tarak çeşitleri düzenli olarak temizlenmeli. Saç fırçaları ve tarakların kılları içinde sadece saçlarınız kalmaz, ölü deriler, kirler ile saçınızı şekillendirmek için kullandığınız ürünlerin kalıntıları da saç aksesuarları içine yerleşir. Tarakların ve saç fırçalarının yeterince temizlenmemesi kepek, saç dökülmesi, kaşıntı ve sivilcelere neden olabilir. Hatta saçlarınızın sürekli ve çabuk yağlanması durumu temizlenmemiş saç aksesuarları sebebiyle gerçekleşir. Bu yüzden saç fırçalarını ve tarakları haftada bir temizlemeniz gerekir. Saç fırçalarının arası kürdan benzeri sivri bir nesneyle temizlenmeli. Daha sonraki aşamada fırçayı biraz suda bekletip içindeki kalıntıların çıkmasını sağlayın. Saç fırçalarını mutlaka kurumaya bırakın ve kurumadan kullanmayın. Nem bakteri birikmesine yol açar unutmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.