Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Oje Çeşitleri

Bakımlı ve çekici eller sürülen ojeyle doğrudan bağlantılıdır. Tırnakları ve elleri güzel göstermek için manikür yaptırın ya da yaptırmayın oje kullanmak neredeyse kadınlar için şart. Bunun için bir servet harcamaya gerek de yok. En ucuz oje markaları muhteşem renkleriyle Sosyetikavm.com’da! En kaliteli ve en ucuz oje markalarından olan Gabrini ve Estalla ojeler, setler halinde ya da tek başına sitemizde bulunuyor. Aradığınız her renk ve her özellik bu iki markada mevcuttur.


Oje seçimi yaparken yılın modası olan renklere sahip ama ucuz oje çeşitlerine bakmanın yanında ten renginiz en önemli basamaktır. Ten rengi, özellikle yazın net şekilde ortaya çıkar. Dolayısıyla oje seçimini mevsimler de belirler. Oje seçiminin bir diğer önemli unsuru da ojenin, giyilen kıyafete ve kişinin tarzına uygun olmasıdır. Ama önce ten rengine uyumlu oje seçilmesine yardımcı olacak tüyoları verelim.


Açık tenli kadınlar çok şanslı. Hemen her rengi mevsimine uygun olmak kaydıyla tırnaklarında kullanabilirler. Ama ten rengi çok çok açık olanlar bej ve açık toprak tonları kullanırlarsa eller fazla pastel görüneceğinden ellerde fazla soğuk bir hava yaratabilir. Açık tenli kadınlar dikkat çekmeyi seviyorlar ise canlı renkler kullanarak tırnaklarını tarzlarının starı yapabilirler. Yine oje seçimi başta olmak üzere ten rengine göre oje tercihi için tavsiyelere devam edelim. Buğday tenliler daha çok pembe ve tonları ile su yeşile yakın soft renkleri tercih edebilirler. Tabi yine giydikleri kıyafetlerin renklerini ve mevsimi de göz önünde bulundurmalılar. Esmerler için metalik renkler tavsiye edilebilir. Özellikle kahverengi ve gri tonları esmer ellerin tırnaklarında oldukça etkileyici ve asil bir görünüme kavuşur.

 

Oje Nasıl Sürülmeli?

Ojeleri taşırmadan sürmek göründüğü kadar kolay değildir. Özellikle koyu renk ojeleri tırnak şekline göre düzgünce sürmek oldukça zorlayıcı bir işlemdir ve dikkat gerektirir. Oje sürmeden hemen önce tırnaklar aseton ile ve gerekirse tırnak fırçası ile temizlenmeli. Temizlenen tırnaklar istenilen boyutta kesilmeli ve istenilen şeklide törpülenmeli. Bu temel işlemlerden sonra tırnak etleri fazla derine inmeden kesilebilir. Böylece tırnaklarınızın yüzeyi daha geniş ve daha estetik görünür. Oje sürmeden önce mutlaka oje altına tırnak koruyucu cila uygulanmalı. Eğer tırnak koruyucu cilanız yoksa, şeffaf ojeler ya da herhangi bir tırnak cilası uygulayabilirsiniz. Çünkü tırnak cilaları hem tırnakları zarar görmekten korur hem de ojeyi çıkarırken özellikle koyu renk ojelerin teninize dağılmasını önler ve ojelerin tırnaklardan kolayca çıkmasını sağlar. Zarar görmeyen tırnaklar ise sararmadan korunmuş olur.


Sürülecek ojenin akışkan olmasına dikkat edin. Hava almayan ojeler çok daha akışkan olmaktadır. Ojeniz hava aldıysa ve kullanma süresi uzunsa katılaşacak ve pıhtılaşacaktır. Bu durumda uygulanması pek de mümkün olmaz. Katılaşıp macun kıvamına gelmiş ojeler mümkün oldukça kullanılmamalıdır. İlle kullanılacaksa içine birkaç damla aseton damlatılırsa sıvılaşacaktır, fakat bu durumdaki bir oje en fazla bir kez kullanılıp atılmalıdır. Oje, tırnakların ortasından sürülmeye başlanır, yumuşak ve dairesel hareketlerle tırnakların yanlarına doğru yayılır. Ojenin tırnaklarda estetik gözükmesini sağlamak için ince bir tabaka halinde uygulanması gerekir. Bu yüzden oje sürme işlemi tek seferde bitirilmeli. Birkaç kez ojenin üzerinden geçmek ojenin çabuk soyulmasına ve dalgalı gözükmesine neden olur. Ojeleri tek kat uygulamak önemlidir. Tırnak üzerinde kalın bir tabaka olması, tırnakların daha az hava almasına ve sararmasına neden olur. Oje uygulamasından sonra mutlaka oje kurutucu sprey sıkılmalı. Oje kurutucu, ellerinizden 25-30 cm kadar uzaktan sıkılmalı. Oje kurutucu, ojenin sağlamlaşmasını sağlar ve ojenin bulaşmasını engeller. Redist Oje Kurutucu Sprey iyi bir tercih olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.