Sıralama seçin
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.

Maskara Çeşitleri

Gür ve hacimli kirpiklere ulaşmanın en kolay yolu maskara kullanmaktır. Makyaj teknolojilerinin gelişmesi ile ihtiyaca yönelik maskara çeşitleri oluşmaya başlamıştır. Öne çıkanlar ise suya dayanıklı maskara, takma kirpik etkili maskara, jel maskara. Bunların haricinde değişiklikleri sevenlerin hoşuna gideceği ve makyajınıza eğlence katacak maskaralar da vardır; kahverengi maskara, mavi maskara.

Kirpik Çeşitlerine Göre En İyi Maskara

Kirpik çeşitlerine ve kişinin elde etmek istediği görünüme kullanılacak maskaralar değişiklik göstermektedir. Maskara tavsiyelerimizi sizin için derledik.

Uzun kirpiklere sahip iseniz her türlü maskara çeşidini tercih edebilirsiniz. Kısa kirpikleriniz var ise tercihiniz takma kirpik etkili maskaralardan yana olmalıdır. İnce kirpikleriniz var ise kullanabileceğiniz en güzel maskara hacim verme etkisine sahip olanlardır. Düz kirpikler için maskara ise kirpikleri kıvıran özellikte olmalıdır.

Hem kısa hem de düz kirpikleriniz var ise birçok özelliğe sahip maskaralar sizin için uygundur. Hem takma kirpik etkili maskara hem de hacim veren maskaraları kullanabilirsiniz. Uzun ve gür kirpikleriniz var ise hacim veren maskaralardan uzak durun. Tercihiniz kirpikleri ayıran maskaralardan yana olmalıdır.

Maskara fırçalarında ise sıklıkla kıl fırça maskaralar tercih edilir.Kıl fırçaya sahip maskaralardoğru kirpiklerde kullanıldığında muhteşem sonuç verecektir.

Herkesin İhtiyacına Uygun Maskaralar Sosyetikavm.com’dan Alınır

Göz makyajının ve tüm yüz makyajının olmazsa olmazı maskaradır. Maskarasız makyaj bitmiş makyaj olarak sayılmaz ve eksik görülür.

Gözü öne çıkarak makyajlarda ise maskara ayrıca önem kazanır. Gözler maskara sayesinde derinlik kazanır, dramatik bir hava kazanmış olur.  Günlük makyajlarda ya da sadece maskara sürümüyle bile yüzün ifadesi değişir.

Başarılı ve güzel bir sonuç elde etmek için kirpik çeşidine göre maskara tercih edilmelidir. Her maskara herkeste aynı sonucu vermeyecektir.

Maskara kullanımı kadar doğru maskara sürüm yöntemi de önemlidir. Her zaman kirpik diplerinden uçlara doğru uygulanmalıdır. Kirpiklerin arasını eşit bir şekilde doldurmak için ikinci katı mutlaka zigzag el hareketi ile sürün. Daha uzun ve hacimli kirpik görünümü istiyorsanız ikinci kat uygulamasından sonra maskara fırçanızı kirpik uçlarına dokundurabilirsiniz.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.