Sıralama seçin
Toplam 81 ürün görüntüleniyor.

Makyaj Aksesuarları

Sosyetikavm makyaj aksesuarları kategorisinde yer alan ürünler makyaj fırçaları, makyaj süngerleri ve aplikatörler, makyaj çantaları ve makyaj organizerleridir. Bu malzemeler, makyaj esnasında ve makyaj ürünlerini depolamada işimize yaradığı için makyaj yapanlar için büyük ihtiyaçtır.


Makyaj fırçaları; allık fırçası, far fırçası, kapatıcı fırçası kontür ve eyeliner fırçaları gibi birçok çeşidin ana başlığını oluşturur ve bu fırçalar olmadan makyajınızı tamamlamak mümkün değildir. Makyaj çantaları ise hem makyaj ürünlerinin hijyenik kalmasını hem de düzenli olmasını sağlar. Her kadının çantasında mutlaka bulunan makyaj çantaları pratik kullanım sunmasıyla taşıma kolaylığı sağlar. Makyaj organizerleri de makyaj ürünlerinin bir arada derli toplu bulunmasına yarar ve son derece işlevsel ürünlerdir. BOX UP makyaj organizerleri, makyaj malzemelerinizi temiz ve düzenli hale getirecek.

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenmeli?

Makyaj aksesuarları arasında en sık kullandığımız parçalardan biri olan makyaj fırçalarının sağlık açısından hassas bir bölge olan yüzümüze dokundurulduğu için sürekli hijyenleri sağlanmak zorundadır. Bu yüzden kirli makyaj fırçaları sivilce, akne ve diğer cilt sorunlarına neden olabilir. Para harcayıp aldığımız makyaj fırçalarının ömrünü uzatmak için de temiz tutmak şart. Düzenli olarak makyaj fırçalarını temizlemek ise oldukça kolay. Eğer fırçayı far veya pudra sürerken uyguluyorsanız temizliği krem bazlı makyaj ürünleri için kullandığınız fırçadan daha kolay olacaktır. Pudra ya da far fırçalarını ılık suyun altında yıkamak üstüne yapışmış ürünlerin bir kısmının gitmesini sağlar. Ancak fırçanız, sadece suya tutmakla tamamen temizlenmez. Fırçalar, sıcak suyla yıkanırsa fırça kılları zarar görür ve kirler fırçaya daha çok yapışır. Soğuk suyla fırça temizliği ise fırçanın arınmasını sağlayamaz. Ilık suya tuttuğunuz fırçayı daha sonra içine yine ılık su koyduğunuz bir kaba koyun. Bu, yeni suyun içine şampuan ya da biraz sıvı sabun koyup suyu köpürtmeniz fırçanızın tam olarak temizlenmesine yardımcı olur.  Fırçayı bu köpüklü suyun içine daldırıp kıllarını arınıncaya kadar ovalayın. Şimdi fırçayı durulamaya geçebilirsiniz. Bu sefer soğuk su kullanabilirsiniz. Bol suyun altında fırçanızı durulayın. Kâğıt havlu ile fırçayı kurulayın ve fırçayı tersine dik tutarak kurumaya bırakın. Fırça tamamen kurumadan fırçayı kullanmayın. Çok uzun süre kullanılmış bir fırçayı temizlemek istiyorsanız yıkadıktan sonra sirkeli suda bekletip fırçayı dezenfekte edebilirsiniz. Dezenfekte işleminden sonra fırçayı tekrar soğuk suyla durulamayı unutmayın.

Makyaj Süngerleri ve Aplikatörler

Makyaj aksesuarları arasında son yıllarda çok revaçta olan bir ürün olan makyaj süngerleri vazgeçilmezimiz oldu. Makyaj süngerleri ve aplikatörler, makyajı daha hızlı ve kolay yapmamızı ve makyaj malzemesinin eşit yayılmasını ve fazlasının ciltte kalmamasını sağlar. Böylece cildiniz tamamen kapanmaz ve doğal bir görünüm yaratılmış olur.


Makyaj aksesuarları arasında çok popüler hale gelen bu ürünler, likit ve yağlı makyaj ürünlerini aynı zamanda pudra ve far gibi kuru malzemeleri de uygularken kullanılır. Makyaj süngerleri kullanmadan önce mutlaka ıslatılır. Sünger şiştikten sonra iyice sıkılıp nemli hale gelmesini sağlanır. Böylece uygulama daha kolay hale gelir ve makyaj daha mat görünür. Üstelik makyaj süngerleri tende çok yumuşak bir his bırakarak uygulanırken cilde zarar vermez. Makyaj süngeri kullanırken sürekli aklınızda bulunması gereken nokta, her üç ya da dört kullanımda bir yıkanması gerektiği. Aynı zamanda sünger, makyaj ürünlerini emdiği için çok uzun süreli bir kullanım sunmaz. Bu yüzden birkaç içinde makyaj süngerini değiştiriniz. Makyaj süngerini temizlemek oldukça zordur. Sünger tamamen arınana kadar sıkarak yıkanmalı ve beyaz sabunlu ılık su içinde bekletilip daha sonra ovalanarak durulanmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.