Sıralama seçin
Toplam 299 ürün görüntüleniyor.

Makyaj Malzemeleri

İyi görünmek biz kadınlar için kendimizi iyi hissetmenin ve özgüvenli olmanın bir yolu. Güzel görünmemizi sağlayan en önemli unsur ise makyaj malzemeleri. Günlük makyaj ve özel zamanlar için yapılması gereken makyaj düşünüldüğünde, makyaj malzemeleri kadınların sürekli ihtiyaç duydukları ürünlerden. Bu süreklilik arz eden ihtiyacın giderilmesi uygun fiyatlı makyaj malzemeleri elde etmeyi de elzem kılıyor. Kişiye özel, doğru ve ucuz makyaj ürünleri Sosyetikavm.com'da sizleri bekliyor. Sosyetikavm, sizlere hem uygun makyaj ürünlerini sunarken hem de bu ürünleri kapınıza kadar getiriyor. Sizin yapmanız gereken tek şey doğru makyaj uygulamalarını öğrenmek.

Doğru Yüz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Makyaj önce cilt makyajı ile başlar. Doğru bir makyaj için de önce yüzünüzün yapısını tanımanız gerekli ve yüze uygun makyaj ürünleri kullanılmalı. Bu doğrultuda cilt tipiniz, cilt renginiz, cilt yapınız ve cilt şekliniz göz önüne alınması gereken unsurlar. Mesela, alerjik bir cildiniz varsa, kapatıcı ve fondöten yerine BB ve CC kremler gibi daha light ürünler ya da yoğunluğu daha az olan pudra tipi ürünler kullanmalısınız. Bu da cildinizin nefes almasını sağlayacağından cilt sağlığınız için faydalı olacaktır.

Yüz Makyajı

Yüz makyajı yaparken yüzünüze makyaj bazı uyguladıktan sonra yüzünüzdeki kusurlu bölgeleri saklayacak şekilde yüz makyajınızı tamamlamalısınız. Örneğin, burun yüze oranla daha büyük ise seçeceğiniz makyaj malzemeleri cilt renginizden daha koyu renk olmalı ve burnun iki yanına simetrik iki çizgi çekilip çizgiler dağıtılarak burun ince gösterilmelidir. Yani cilt renginden daha açık tonda bir kapatıcı, burun gibi kusuru kolayca belli edecek bölgelere uygulanmamalı. Makyaj yaparken seçimi yüzünüze uygun makyaj ürünleri elle değil, mutlaka makyaj fırçası, makyaj süngeri ve aplikatör gibi makyaj aksesuarları kullanılarak uygulanmalıdır. Bu, hijyen açısından olduğu kadar makyajın estetik görünmesi ve eşit dağılması açısından da gereklidir. Sosyetikavm.com olarak size yüz makyajınızı tamamlayabileceğiniz ve çok memnun kalacağınız kaliteli ama ucuz makyaj ürünleri sunuyoruz.

Dudak ve Göz Makyajı

Cilt makyajı ile makyajınızın alt yapısını oluşturduktan sonra göz ve dudak makyajı aşamalarına geçmeye hazırsınız. Göz çevresi için göz altı morluklarını ve yorgunluk etkilerini giderici ürünleri düzenli olarak kullanmak yerinde olacaktır. Uygun fiyatlı makyaj malzemeleri içerisinde de seçebileceğiniz göz makyajı ürünleri böylece göz çevresinin daha sıkı ve daha mat görünmesini sağlayacaktır. Göz çevresinin pürüzsüz ve gergin olması hem göz makyajının kolay yapılmasını sağlar hem de etkileyici bir görünüm sunar. Mat ve sıkı bir göz çevresine uyguladığınız göz kalemi ve eyeliner son derece düzgün bir çizgi halinde gözükecek, uygulayacağınız göz farları ise göz güzelliğinize güzellik katacaktır. Eğer kaşlarınız seyrek ya da dağınık bir yapıya sahipse kaş kalemleri de kullanmalısınız. Kaş güzelliği gözlerinizi ön plana çıkarır. Ayrıca kirpikleriniz yeterince uzun değilse takma kirpik kullanabilirsiniz. Alerjik gözlere sahipseniz ya da takma kirpik kullanmak istemiyorsanız kirpik dolgunlaştırıcı ve kıvırıcı etkiye sahip maskara da işinize yarar.


Dudak makyajında ise makyajı belirleyen öncelikli unsur dudak renginizdir. Örneğin, dudak rengi çok koyu olanlarda uygulanan açık renk rujlar istenilen sonucu vermeyebilir. Ruj seçimi yaparken mutlaka dudak renginizde kaybolup gitmeyecek rujlar tercih edin. Dudak dolgunlaştırıcı ya da dudak büyütücüler, eğer ihtiyaç varsa kullanılmalı. Büyük dudaklara sahipseniz dudağınızı daha da büyük gösterecek makyaj malzemeleri uygulamamalısınız. Dudak kalemleri ise dudak çizginizi belirlemek için birebirdir. Dudak çizgileriniz ve diğer yüz hatlarınız keskin ise dudak kalemi kullanmayın.


Dudak ve göz makyajı ton olarak yüzünüze yakışmalı ve birbirine uyumlu olmalı. Göz farında kullandığınız renkler ve rujunuz kontrast oluşturmamalı.


Son olarak makyaj temizleme ürünleri kullanılmalı. Temizlenmemiş bir yüze makyaj uygulamak sağlıklı olmayacağından makyaj temizleme ürünleri sadece makyajı çıkarmak için değil, makyaj yapmadan önce de kullanılmalı. Özellikle sağlığınız ve yaşlanma etkilerine karşı makyaj yaptıktan sonra cildinizi makyaj temizleme ürünleri ile arındırmayı ihmal etmeyin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.