Sıralama seçin
Toplam 159 ürün görüntüleniyor.

Göz Makyajı Malzemeleri

Göz makyajı yaparken kaşlar dikkate alınmalı. Zayıf ya da seyrek kaşlar doldurulmaya ihtiyaç duyar. Saçlarınız boyalı bile olsa kaşlarınızın doğal renginize ve kendi saç renginize uygun bir kaş kalemi seçin. Bunun için Mting Pretty kaş kalemleri arasından uygun fiyatlı bir seçim yapabilirsiniz.


Kaşlarınızın hattını bozmadan hafif dokunuşlarla kaş kalemi ile kaş içindeki boşlukları doldurun. Böylece kaşlar belirgin hale gelir. Ardından göz farı uygulamasına geçebilirsiniz. Göz farı uygulamasından önce, göz farı bazı uyguladığında, göz farı daha kalıcı olur. Far bazı göz kapağı çizgisine kadar parmak ucuyla uygulanır. Göz farı uygulaması için birçok renk seçeneğini aynı anda sizlere sunan far paletleri işinizi görecek pratik bir çözümdür. Göz farı uygulamanın en kolay yolu tüm göz kapağına tek renk far uygulamaktır.

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Fırçanıza az miktarda aldığınız farı kirpiklere yakın noktadan başlayarak ve içeriden dışarı doğru uygulayın. Kaşlara doğru farın yoğunluğunu azaltarak far uygulamaya özen gösterin. Daha buğulu ve etkili bakışlar için koyu renk bir farı şakaklarına yakın bölgeye, gözlerinin yaklaşık dörtte biri kadar bir alana C şeklinde uygulayın. Göz pınarlarından bu dış bölgeye kadar daha ışıltılı ve açık renk bir far sürmek gözlerinizi daha güzel gösterecektir. Ana farı rengi asla kaşlarınıza kadar çıkmasın ve farı taşırmayın. Eğer teniniz açık renk ise kum rengi ve kahverengi ile beyaza yakın tonları far seçimde kullanabilirsiniz. Birden fazla far uyguluyorsanız, farları gözlerinize çizgiler ortadan kalkacak kadar yedirin, iki renk birbirinden kesin biçimde ayrılmasın; renkler birbirinin içine kaybolsun.

Etkili Bir Göz Makyajı İçin Eyeliner Uygulayın

Sıra geldi göz makyajı ürünleri arasında yıldız olan eyeliner uygulamaya. Eyeliner kullanmanın amacı, kirpik diplerinin daha yoğun çizgi halinde görünmesini sağlamaktır. Daha çekici ve etkileyici bir göz makyajı için kirpik diplerine ince bir çizgi halinde eyeliner sürmek, kesintisiz bir hat yaratacağından gözün hemen üstünü pürüzsüz ve gözü parlak gösterir. Eyelinerda renk seçimi kirpik doğal kaş, kirpik ve saç rengine yakın olmasıyla belirlenir. Eyeliner kirpik diplerinin iç köşesinden dış köşesine doğru uygulanır. Alt kirpiklere eyeliner sürmek risklidir. Çünkü, gözlerin fazla büyük ve makyaj aşırı görünmesine sebep olabilir. Bu doğal görünümü de öldürür. Eğer gözleriniz alerjik değilse eyelenirı göz kapağının altına, sürme uygular gibi sürebilirsiniz. En uygun fiyatlı ve en kaliteli eyelinerlara Sosyetikavm.com’dan sahip olabilirsiniz.


Göz kalemi de eyeliner etkisini yaratır. Dilerseniz eyeliner yerine göz kalemi de uygulayabilirsiniz. Göz kalemlerinin tercih nedeni, gözden daha kolay çıkarılmasıdır. Fakat eyeliner daha kalıcıdır. Uzun saatler makyajın gözünüzde kalmasını istemiyorsanız göz kalemi kullanabilirsiniz.

Göz Makyajına Son Dokunuş: Maskara

Göz makyajının olmazsa olmazı maskara uygulamasıdır. Göz makyajının son dokunuşunu mutlaka maskara ile yapmalısınız. Böylece göz makyajınız tamamlanmış olur. Maskarasız bir göz makyajı eksik kalır. Maskara seçimi yine doğal kaş rengi ve saç rengine yakın olmalıdır. Maskarada saç ve kaş renginin birkaç ton koyusu da kullanılabilir. Bu gözleri ve kirpikleri daha belirgin hale getirir. Maskara çeşitlerinde birçok farklı seçenek bulunur.


Kirpileriniz kısa ise uzun gösteren ya da zayıf kirpiklere hacim katan maskaralar mevcuttur. Kaliteli göz makyajı ürünleri üreten Gabrini, MT, Kiss Beauty, Flormar, Gold Kiss, Rose, Million, 8XL, Huxia, DMA, Afrodit Paris, La Fera ve Bbnaked marka maskaraların farklı ve zengin çeşitlerini Sosyetikavm’de uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Maskara Nasıl Sürülür?

Kirpiklerinize maskara sürerken önce aşağı doğru bakın ve maskarayı kirpiklerin dışına doğru dipten uca sürün. Bu uygulamayı tek seferde bitirmeye çalışın ki maskara kirpiklerinizin üzerinde kalıntı bırakıp kirpiklerinizi ağırlaştırmasın. İkinci aşamada ileri doğru bakın ve maskarayı kirpiğinizin altına, yine dipten uca doğru sürün. Maskaranın fırçasını kirpik diplerinize değdirmemeye çalışın, daha yoğun olarak kirpik uçlarına maskara sürün. Maskara kirpikleriniz için yetersizse ya da daha özel bir göz makyajı yapmak istiyorsanız takma kirpikler tercihiniz olmalı. Sosyetikavm’nin göz makyajı ürünleri arasında yer alan MT ve Ocean takma kirpik ve aksesuarlarını deneyin.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.