Sıralama seçin
Toplam 91 ürün görüntüleniyor.

Far Paletleri

Makyaj tutkunlarının vazgeçilmezi far paletidir. Far paletlerine sahip olmak ve doğru şekilde kullanmak ise önemlidir.

Far paleti seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta göz şekli ve göz rengidir. Göz şekline ve göz rengine uymayan far paletlerinden başarılı sonuç alma olasılığı oldukça düşüktür.

Sosyetikavm.com olarak sizler için far paletlerini nasıl daha etkili kullanabileceğinizi derledik.

Her Çeşit Far Paleti Sosyetikavm.com’da!

Herhangi bir far paletine de sahip olabilirsiniz ya da çoklu far paletlerini tercih edebilirsiniz. Tüm renkleri karıştırarak eğlenceli bir görünüme ya da ton uyumuyla sakin bir makyaja sahip olabilirsiniz.  En iyi far paleti ise kişinin göz rengine uygun olan renklerden oluşturulmuş göz farı paletidir.

Far paletlerinde genellikle açık ışıltılı tonlar, nötr tonlar, orta tonlar bulunur. Açık ışıltılı tonlar kaş altına ve göz pınarlarını aydınlatmak için kullanılır. Nötr tonlar ise baz olarak kullanılarak göz kapağına zemin oluşturur. Bu sayede kullanılacak diğer far renkleri daha doğal dururlar. Orta tonlar ise göz kapağının katlama bölgesinde tercih edilir. En koyu renkler ile dış köşeler renklendirilebilir.

Bir diğer göz fark paleti ise renkli far paletidir. Sık kullanımdan sonra renklerin nasıl doğru uygulanabileceği öğrenilebilir. Renkli far paletlerinde canlı renkler, koyu tonlar ve parlak renkler bulunur. Canlı renkleri katlanma bölgesine gelmeyecek şekilde uygulayabilirsiniz. Koyu tonlar ise gözleri belirginleştirmek ve derinleştirmek için uygulanır. Dış köşelere ve alt kirpik diplerine uygulanarak dumanlı görünüm elde edilir. Parlak renkler ise kontrast renkleri belli etmek için tercih edilir. Göz kapağı ortasına ya da alt kirpik çizgisine uygulanabilir.

Far Paleti Önerileri

Makyaj yapmaya yeni başlayacak kişiler mutlaka uygun fiyatlı far paletlerinden almalıdır. Bu sayede kendilerine uygun far renklerini kolaylıkla deneyerek keşfedebilirler. Büyük far paleti ise el alışkanlığı kazanıldıktan sonra tercih edilmelidir. Far paleti fiyatları ürünlerin renk çeşidine, markalarına ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Uygun fiyatlı far paletleri ile başlayıp doğru renk ve far sürme şekillerini öğrendikçe büyük ve kalitesi daha yüksek paletler tercih edilebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.