Sıralama seçin
Toplam 23 ürün görüntüleniyor.

Eyeliner Çeşitleri

Kirpik diplerini belirginleştirmek ve gözleri vurgulamak için eyeliner kullanılır. Sıklıkla kullanılan eyeliner çeşitleri;

Kalem Eyeliner: En yaygın eyeliner çeşididir. Kalem şeklinde olduğu için kullanımı oldukça kolaydır.  Kalemin ucuna göre istenilen kalınlıkta çizgi çekilmesine yardımcı olur.

Kalıcı Eyeliner: Güzellik merkezlerinde yapılan medikal eyeliner uygulamasıdır.

Eyeliner kullanırken önemli olan kullanılan eyeliner fırçasıdır. Fırçanın kalınlığı, sertliği, kişinin kullanım kolaylığı eyeliner modelini etkileyecektir. En iyi eyeliner ise kişinin göz yapısına uygun olan eyeliner modelleridir.

İsteğe bağlı olarak eyeliner modellerinizi renkli eyeliner ile canlılık katabilirsiniz. En sık tercih edilen renkler ise Kırmızı Eyeliner, Mavi Eyeliner, Kahverengi Eyeliner, Beyaz Eyeliner renkleridir.

Sosyetikavm.com’dan Eyeliner Sırları

Sosyetikavm.com’da sınırsız çeşitte eyeliner var. Peki size en uygun eyeliner hangisi? Günümüzde eyeliner kullanımı oldukça yaygın, etkili ve çekici gözlere sahip olmanın ise en kolay yolu. Eşit, keskin görünümü olan eyelinerın yapımı ise her zaman kolay olmuyor. Pratik bir şekilde eyeliner çekmenin yolu ise el alışkanlığı ile göz şeklini tanıyarak doğru eyeliner çeşidini kullanmaktan geçiyor.

Jel eyeliner genellikle minik cam kavanozun içinde bulunur. Kesik uçlu eyeliner fırçası ile uygulanması önerilir. Yoğun pigmentli yapıları sayesinde uygulaması ilk başlarda zor gelebilir. Kalem eyelinerlar ise en trend olan çeşittir. Eyeliner kullanımına başlayacaklara önerilir. Sürülmesi daha kolaydır ve el alışkanlığı kazandırır. Likit eyelinerler ise ince ve sivri uçludur. Kullanımına alışıldıktan sonra kontrol sağlanması açısından en avantajlı çeşittir. Yoğun yapıları ile keskin ve kalıcı görünümler elde edebilirsiniz.

En kolay eyeliner sürme yöntemi ise kirpik diplerine küçük dokunuşlar ile noktalar koymaktır. Eyeliner boyunca koyulan noktaların iki göz arasındaki eşitliği kontrol edin ve ardından birleştirin. Bu yöntemi uygularken göz kapağının ortasından başlayın ve dış tarafına doğru devam edin.  Beğenmediğiniz ya eşit olmayan yerler için ise paniğe kapılmayın. Eliniz alışana kadar hepsini silmek yerine kulak pamuğu ile hatalı yerleri düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Eliniz alıştıkça ve sizin için doğru ürünü bulduğunuzda tek hamlede eyeliner çekme kısmını halledeceksiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.