Sıralama seçin
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.

Cilt Bakımı Ürünleri

Cilt, sağlığımızın göstergesi ve iyi görünmenin en önemli unsurlarından biridir. İyi bir görünüme sahip olmak isteyen herkesin önceliği cilt bakımı olmalı. Cilt bakımı, hem iyi gözükmek hem yaşlanma etkilerini önlemek hem de sağlığımız için çok gerekli. Bu amaçla sitemizde uygun fiyatlı cilt ürünlerini sizlere sunuyoruz. Yani artık kadın, erkek, çocuk, yetişkin hepimizin yaşamlarının olmazsa olmazı haline gelen cilt bakım ürünleri uygun fiyatları ve kolay erişilebilirliği ile Sosyetikavm’de!

Sadece Yüz Değil, Tüm Cilt Bakım İster

Cilt bakımı yapmanın elzem olduğu şu dönemde, iyi bir cilde sahip olmak, yüz bakımı yapmanın yanında el ve vücut bakımı gibi tüm tenimizin sağlıklı ve temiz hale gelmesine de bağlı. Yani sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmak sadece yüz bakımı yapmaktan geçmiyor; tüm cilde iyi bakmak ve onu korumak da çok önemli. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarına bolca maruz kalan tenimizi güneş koruyucular ve bronzlaştırıcılar ile koruma altına almamız gerekli. Tüm vücut örtüsü olan cildin bakımını yapmayı ise fazla pahalıya mal olamadan Sosyetikavm’nin her keseye uygun, ucuz cilt ürünleri ile gerçekleştirebilirsiniz. Tüm cildinizin bakımını sağlayacak uygun fiyatlı ve kaliteli cilt ürünleri Sosyetikavm.com ile bir tık uzağınızda. Şimdi cilt bakımı yapmanın inceliklerine ve püf noktalarına göz atalım.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildin her mevsim dış etkilere maruz kalan bölümü yüzdür. Bu yüzden cilt bakımının ilk basamağı yüz bakımıdır. Yüz bakımı, belli bir sıralama halinde yapılmalıdır. Bu noktada yapacağınız ilk şey cilt tipinizi belirlemektir. Bu aşamadan sonra yüz bakım ürünleri kullanarak aşağıdaki maddeleri sırasıyla uygulayıp yüz bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Önce Cildinizi Temizleyin

Yüzümüz sürekli olarak dış etkilere ve ışığa maruz kalır. Ciltteki bütün yabancı öğelerden kurtulmamız cilt bakımının ilk adımını oluşturur. Cildi temizlenmeden başka bir uygulama yapmak kötü sonuçlar doğurabilir. Bunun için de cilt temizleme ürünleri kullanmamız gerek. Cilt temizleme ürünleri cilt tipine uygun seçilmelidir.   

Cildinizi Yatıştırın

Cilt temizliği yaptıktan sonra yüz bakım ürünleri içinde yer alan tonikler ile cildinizi yatıştırmanız gerekir. Cilt temizleme ürünleri, cildiniz hassas olmasa da hassasiyet hissetmenize neden olabilir. Bu durumlarda cildi yatıştırmak yerinde olacaktır. Tonikler, cilt yatıştırmada kullanılan en iyi ürünlerdir. Aynı zamanda cildi yatıştırırken cilt temizliğini de tamamlamış olur.

Cildinizde Sorun Olmadığından Emin Olun

Cildinizi temizledikten ve tonik ile cildinizi yatıştırdıktan sonra cildinizde sivilce oluşumu, akne, hassasiyet, lekelenme, tahriş, kabarıklık gibi sorunlar olup olmadığını kontrol edin. Eğer belirlenmiş herhangi bir hastalığınız (gül hastalığı, egzama vb.) varsa veya herhangi bir sebeple cilt tedavisi görüyorsanız doktorunuzun tavsiye ettiği medikal ya da kozmetik ürünleri bu aşamada kullanmalısınız. Kullandığınız ürün iyice emilmeden bir sonraki adıma geçmeyin.

Serum Kullanın

Cilt bakım ürünlerini kullanırken sıklıkla ihmal edilen cilt serumları aslında cildinize çok faydalıdır. Cilt tipinize göre cilt sorunlarınızı gidermek ve önlemek için serum kullanın. Farklı cilt tiplerine ve değişen cilt sorunlarına uygun serumlardan cildinizle bütünlük sağlayacak olanını almayı unutmayın.

Göz Çevresine Ayrıca Özen Gösterin

Cilt bakımının en önemli unsurlarından biri göz çevresidir. Göz, yüzümüzde en dikkat çeken organdır ve gözün çevresi oldukça hassastır. Göz çevresindeki ufak bir sorun yüz estetiğini ciddi şekilde bozar. Göz altlarındaki yorgunluğa ve uyku düzensizliğine bağlı halkalar ve renk değişimleri hassas göz çevresinin en büyük ve en yaygın sorunudur. Göz altı kremleri ve göz altı nemlendiricileri ile cilt bakımının en önemli parçası olan göz çevresi bakımınızı yaşlanma etkilerinin de önüne geçerek yapabilirsiniz.

Nemlendirme

Cilt tipiniz ne olursa olsun tüm ciltler nemlendirilmeye muhtaçtır. Cilt ürünleri arasında en yaygın kullanılan cilt nemlendiriciler, gece ve gündüz kullanımı olarak üretilir ve cildin her an nemli kalmasını sağlarlar. Nemlendirme yüz bakımının son basamağı ve olmazsa olmazıdır. Sosyetikavm'de vazgeçilmeziniz olacak ucuz cilt ürünleri içinde nemlendiricileri de bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.