Sıralama seçin
Toplam 25 ürün görüntüleniyor.

Ayak Bakımı Tüyoları

Tüm vücudumuzu taşıyan ama bakımını en çok ihmal ettiğimiz organlarımız ayaklarımızdır. Oysa ayaklar etraflıca bir bakımı hak eder. Ayak sağlığı genel beden sağlığına doğrudan etki ettiği için de çok önemlidir. Yoğun bir günün ardından sadece koku gidermek için değil, rahatlamak ve yorgunluk atmak için de ayaklarımızı yıkamaya ihtiyaç duyarız. Yani her gün ayaklarımız yıkamalı ve mantar oluşumunu önlemek için iyice kurulamalıyız. Gün boyu kapalı kalmak ve ıslak bırakılmak ayaklarda ve özellikle tırnak ile parmak aralarında bakteri oluşumuna neden olur. Tamamen kurulanmış ayaklar her gün düzenli olarak masaj yapılarak nemlendirilirse yumuşak kalacaktır. En iyi sonuç alacağınız nemlendirme uygulaması banyo ya da yıkama sonrası olacaktır.


Ayak tırnakları estetik görünümün yanında bakteri oluşumunu engellemek için kesilmeli ve törpülenmelidir. Saatlerce ayakkabılar ve çoraplar tarafından esir edilen ayaklar evde mümkün olduğunca havalandırılmalıdır. Ayakların hava almasını sağlamak ayak kokusunu gidermek için iyi bir yöntemdir. Ayak kokusuna karşı her gün temiz çoraplar giymek de ayak sağlığının olmazsa olmazıdır.

 

Ayak Bakımı Ürünleri

Ayak bakım ürünleri kullanmak, kişisel bakımın vazgeçilmez bir parçası olan ayak bakımı için şarttır. Ayakları sadece yıkamak yetmez. Tüm vücudumuzu taşıyan ayakların özel bir bakıma ihtiyacı vardır. Gün içinde sürekli kapalı kalan ayaklara yapılacak bakım, günün yorgunluğunu atmayı ve rahatlamayı da sağlar. Bunun için ayak bakım ürünleri özel olarak üretilmiştir.


Ayak bakım ürünleri arasında ilk akla gelen ayak bakım kremi olur. Ayak bakım kremleri, kullanması en kolay ve en pratik ayak bakımı ürünüdür. Gün boyu ayakkabı ve çorap içinde hava almadan kalan ayaklarımız gece de yorganın altındadır. Ayakların da cildimizin diğer bölgeleri gibi neme ihtiyacı vardır. Tüm vücut ağırlığının bindiği ayaklar bir savunma olarak nasır ürettiğinden ayakların nem ihtiyacı çok fazladır. Bu yüzden ayak bakım kremleri kullanmak çok rahatlatıcı olacaktır. Ayak bakım kremleri, rahatlık hissinin yanında, koku giderici ve cildi koruyucu özelliklere de sahiptir. Gün içinde her an kullanılabilen bu kremleri gece yatmadan önce uygulamak daha sağlıklı olacaktır. Çünkü özellikle kış aylarında ayakların açık olduğu neredeyse tek zaman dilimi geceleridir. Her gece ayaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Topuk kısımlarına bolca uyguladığınız kremler, ayaklarınızı nemlendireceğinden nasır oluşumuna zemin hazırlanmasını önler. DOAL markanın ayak bakımı için özel ürettiği kremleri uygun fiyatlarla Sosyetikavm’de bulabilirsiniz.


Ayak kokusu sorununuz varsa Doal Koku Giderici Ayak Spreyini öneririz. Ayak spreylerini çıplak ayaklarınızın üst ve altı olmak üzere her yerine ve çoğunlukla parmak aralarına sıkın. Böylece ayak kokusundan şikâyet etmeyeceksiniz. Sosyetikavm’nin gözde markalarından olan Elize Ayak Bakım Setleri, ayağınıza komple bakım yapmanızı sağlar.


Ayak bakımı setleri; topuk jileti, topuk jileti aparatı, topuk rendesi, tırnak makası ve tırnak eti sıyırıcı içerir. Banyo sonrasında ya da ılık suda beklettiğiniz ayaklarınıza topuk jileti uygulaması yapabilirsiniz. Jilet ya da nasır törpüsü yapacaksanız cildiniz mutlaka yumuşak olmalı. Topuk jileti nasır tabakalarının yok olmasını sağlar. Ayak törpüleri ise nasırın oluşturduğu pürüzlü tabakayı giderir. Ocean ve Comb Experts ayak törpülerini bu kategorimizde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.


Topuk jileti kullanmaktan korkmayın. Çünkü nasırlardan kurtulmak oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Topuk rendesi de ayaklarınızda sertleşmiş nasırları ve ölü tabakayı alacağından ciddi bir rahatlama ve yumuşama sağlar.


Ayak bakımının temel malzemelerinden biri de tırnak makasıdır. Ayak bakımı, ayak tırnaklarının sağlığını ve güzelliğini de içerir. Tırnak etleri sıyırıcısı ile de ayaklarınıza pedikür yapabilirsiniz. Sosyetikavm’de bulunan ayak bakım ürünleri paslanmaz ve suya dayanıklı malzemelerden üretilmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.