Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Aseton

Tarzınızın bir parçası olan ojelerle, estetik ellere sahip olmak kadar tırnakların sağlığı ve temizliği de önemlidir. Bunun için hepimiz oje çıkarıcılara ihtiyaç duyarız. Tırnakların hava alması ve dinlenmesi ile tarzımıza göre oje ve tırnak cilası ya da takma tırnaklar kullanmak için oje çıkarıcılar zaruridir. Aseton markaları arasında seçim yaparken kendi tırnak yapınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yani çok da önem vermediğimiz aseton çeşitleri içinde seçim yapmak aslında tırnak sağlığınızı tehdit ediyor olabilir. Sağlıksız tırnaklar ise el estetiğinizi bozacak ve daha büyük sağlık problemlerine neden olacaktır.

Oje Çıkarıcı Nasıl Seçilir?

Eğer tırnaklarınız ince bir yapıya sahipse çabuk kırılır. Bu durumda evde limon ve zeytinyağı ile tırnaklarınızı daha kalın hale getirebilir ya da dışardan keratin takviyesi alabilirsiniz. Kalsiyum içeren gıdaları tüketmeniz de tırnak yapınızı güçlendirecektir. Ama vücudumuzun her organı gibi tırnak yapılarımızda genetik koşullar tarafından belirlendiği için sonuç çok da fazla değişmez. Eğer tırnaklarınız zayıfsa ve çabuk kırılıyorsa kullandığınız oje, tırnak cilaları ya da oje çıkarıcıları size özel olarak, tırnaklarınızın yapısına uygun tercih edilmelidir. Çabuk kırılan ince tırnaklara sahip olanlar E vitaminli, keratin takviyeli ya da asetonsuz oje çıkarıcıları tercih etmelidirler. İnce ve kuru tırnaklar neme ihtiyaç duydukları için aseton markaları tercih edilirken nemlendirme özelliklerinin olup olmamasına bakılmalıdır. Bu noktada referansınız Sosyetikavm.com olacaktır.


Profesyonellerin kullandığı markalara ev sahipliği yapan web sitemiz, aseton çeşitleri açısından da uygun fiyat ve kaliteli ürünler sunuyor. Gabrini Besleyici Aseton da bunlardan biri. Eğer aseton kokusu sizi rahatsız ediyorsa Gabrini Aseton çilekli, böğürtlenli ve limonlu besleyici aseton çeşitleri ile hem tırnaklarınıza zarar vermeden tırnaklarınızı temizler hem de tırnaklarınızı beslerken hoş kokuları ile sizi rahatlatır. Dilerseniz kokusuz aseton çeşitleri de sitemizde yer almakta.


Aseton tercihinizde tırnaklarınıza zarar vermeyen bir diğer ürün ise Kent Klasik Oje Silici’dir. Bu marka da aseton kokusu sevmeyenler için idealdir. Kent Oje Silici, hem kokusuz hem de yasemin, menekşe ve çilek kokusu seçenekleri ile tırnak temizliğine hoş bir esinti katar. Eğer nemlendirici özelliği olmayan aseton markaları kullanmak durumundaysanız tırnaklarınıza nemlendirici ürünleri uygulayabilirsiniz. Yeteri kadar nemlenmiş tırnaklar, yapısı zayıf ve kuru da olsa daha esnek olacağından kırılmalara dayanıklı hale gelecektir. Aseton markaları dahilinde, aseton kokusu istemeyenlere ve tırnak besleme özelliklerine göre seçimler Sosyetikavm’de kolayca ve uygun fiyatlarla yapılabilir.

Oje Nasıl Çıkarılır?

Unutulmamalıdır ki, oje ve tırnaklara uygulanan her türlü ürün tırnaklara az da olsa zarar verir. Yani sadece oje ya da tırnak cilası gibi ürünler değil, aseton ile diğer oje çıkarıcıları da sürekli olarak tırnaklara uygulamak tırnak sağlığı açısından uygun değildir ve tırnaklar en az haftada bir gün dinlendirilmelidir. Ojeler tırnak üzerinden mutlaka pamuk yardımıyla oje çıkarıcı bir ürün ile temizlenmelidir. Ojeler kazınmamalı ya da oje silici ürünler dışında başka bir yöntem kullanılarak çıkarılmaya çalışılmamalıdır. Bu, tırnaklarınıza ciddi zararlar verebilir. Aseton döktüğünüz pamuğu tırnaklarınızı yavaşça ovalayarak ojeleri çıkarabilirsiniz. Asetonlu pamuğu tırnak diplerinizden, yani tırnak etlerinizden uzak tutun ve cilt sağlığınız için aseton ile ellerinizin temasından kaçının.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.