Sıralama seçin
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Allık Çeşitleri

Allık kullanım amacı yüze ifade katmaktır.  Allık sayesinde makyaj renk dengesi sağlayabilir ve saf bir ifade ile doğal makyaj etkisi sağlanır. Sıklıkla tercih edilen allık modelleri ise;

Likit allık

Krem allık

Allık paleti

En sık tercih edilen allık renkleri ise; kırmızı allık ve pembe allıktır.

Allık uygulaması basit gibi görünse bile oldukça detay ibir işlemdir. Yanlış allık fırçası ya da yanlış renk uygulamaları kişiyi olduğundan kötü gösterebilir. Allık uygulamasında yüz şekline ve cilt tonuna dikkat edilmelidir. Kullanılacak allık çeşidi alt katmanlara uygulanan ürünlerin dokusuna uygun seçilmelidir. Mat bitişli fondötenlerin üzeribe pudra allık yerine likit allıklar tercih edilebilir.


Sosyetikavm.com’dan Allık Sürme İpuçları

Allık kullanımı yüz hattına göre belirlenmelidir. Yüz çizgileri yuvarlak olan kişilerde allık uygulaması elmacık kemiğin altına aşağıdan yukarıya doğru olmalıdır. Bu sayede yüzün konturu daha ince ve daha uzun gözükür. Yüz konturu oval olan kişiler birden fazla tekniği kullanabilir. Ancak kemiğin üst kısmına allık uygulaması ile her zaman daha güzel bir görünüm elde edilir.

Uzun yüz hatlarına sahip kişilerde ise allık uygulaması doğrudan kulaklarınıza olmalıdır. Yüz hatları kare ise allık yanakların oyuk kısmına sürülmelidir. Bu sayede yüz yuvarlak bir görünüme kavuşacaktır.

Cildinize en güzel şekilde uyan bir allık yapısından memnun kaldığınız allıktır. Allık çeşitlerine göre ışıltılı ve sağlıklı görünüme sahip olabilirsiniz. Sonbahar geçişlerinde parlak renkler yerine pastel tonlar tercih edilir. Cilt alt tonunuza göre tercih edeceğiniz allık renkleri ile makyajınızı tamamlayıp son dokuşunu yapabilirsiniz.

Sıklıkla tercih edilen yumuşak allıklar yapısıyla makyajınıza doğal bir dokunuş katar ve kullanımı kolaylaştırır.  Tüm renkleri ve aydınlatıcıları denemek istiyorsanız bir allık paleti seçmelisiniz.

En Uygun Fiyatlı Modeller Sosyetikavm.com’da

Sosyetikavm.com’da aradığınız bütün makyaj malzemelerini en uygun fiyata bulmanız mümkün! Dünya markalarının her çeşidinden yerli markalara bütün ürünlerin bütün modelleri sitemizde sizi bekliyor.

Sosyetikavm.com’da makyaj çantasından göz kalemine parfümlerden eyeliner çeşitlere uygun fiyatlarıyla siparişleriniz özenle sizin için hazırlanır.  En iyi allık ve uygun allık fiyatlarını sosyetikavm.com’da bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.